Hatha Yoga pentru adulți

Hatha Yoga pentru adulți

octombrie 15 2023

Nicoleta Andreiciuc

Clasa de Hatha Yoga este o abordare tradițională de Yoga, în care ne vom concentra pe practicarea posturilor fizice (Asane), exerciții de respirație, tehnici de concentrare, precum și pe modalități de relaxare. În cadrul sesiunii, vom avea abordări variate ale unor secvențe de posturi potrivite pentru toate nivelurile avute în practică. Totodată, în cadrul fiecarei întâlniri de grup, vom dezbate și câteva concepte teoretice importante din Yoga.

Sfatul lui Nico pentru practicanții Yoga: este important să îți asculți corpul și să nu îți depășești limitele în timpul practicii. Scopul principal al Yoga rămâne relaxarea și starea mentală de bine, mai presus de toate celelalte.

Veni. Vidi. PACE.

Participarea este gratuită, dar necesită înscriere prin formularul postat săptămânal pe pagina de Facebook a Muzeului Apei.